ZAPAKUJ PRZESYŁKĘ EKOLOGICZNIE

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Rerek
  • Dostępność: * *  (989 szt.)
    Czas realizacji: Bądź EKO
  • szt.
  • Cena netto: 1,00 zł / szt. 1,23 zł / szt.

Pomóż chronić środowisko. Do zapakowania Państwa zamówienia użyjemy wyłącznie ekologicznych produktów jak również opakowań i wypełniaczy z recyklingu ( opakowań wtórnych ).

Świadome podejście do troski o naszą planetę i przyszłość naszych dzieci jest najgorętszym trendem społecznym ostatnich kilku lat. Mnogość powstałych akcji, inicjatyw, a nawet regulacji wprowadzonych przez państwa wpłynęły na zmiany w preferencjach wyboru konsumentów. W branży e-commerce największy przełom dotyczy nie tylko zmian w wyborze produktu “eco-friendly”, ale również kwestii jego opakowania jednostkowego oraz transportowego. Dlatego niezmiernie ważnym aspektem stało się ekologiczne pakowanie paczek, uwzględniające dobór odpowiednich  materiałów i surowców.

 

Zwróć uwagę na materiały użyte do pakowania

Skupmy się na opakowaniu transportowym. Najistotniejszą kwestią  jest materiał, który został użyty do zapakowania paczki, a także do jej wypełnienia. Folie bąbelkowe już dawno dla większości sklepów odeszły w zapomnienie. Najczęściej wybieranym materiałem do pakowania jest papier – zwycięża on prawie we wszystkich kategoriach opakowaniowych. Idealnie sprawdzi się również do wykorzystania jako wypełnienie paczki – oczywiście produkty muszą być w bardziej odporne na wstrząsy czy upadki.  Furorę robią również ekologiczne wypełnienia typu chrupki, tzw. skropak. Wytworzone na bazie składników pochodzenia roślinnego, w 100% ulegają biodegradacji. Materiał ten charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz można stosować go do pakowania produktów kruchych. Do coraz częstszego użytku wchodzą również papierowe taśmy klejące. Należy pamiętać, że wymienione wyżej materiały przynoszą sklepowi większe koszty pakowania. Materiały potrafią kosztować dwukrotność lub nawet trzykrotność tych “nieekologicznych” , w przypadku opakowań wtórnych ich pozyskanie oraz obsługa jest znacznie trudniejsza i bardziej czasochłonna.  W związku z tym często zdarza się, że sklepy w swojej ofercie posiadają opcję zapakowania przesyłki w sposób zrównoważony i ekologiczny za dodatkową (niewielką) opłatą, dzięki własnej decyzji o dopłacie pomagasz chronić środowisko. 

 

Ekologiczne pakowanie jako pomysł na redukcję odpadów

Korzystanie z opakowań już kiedyś użytych jest kolejnym  trendem proekologicznym coraz częściej zauważalnym na rynku. Wprowadzają go głównie mniejsze e-sklepy. Aby efektywnie wykorzystywać opakowania z drugiej ręki, trzeba się niestety nieco natrudzić. Należy nawiązać kontakt z kontrahentami, którzy zużywają dużą ilość kartonów i będą w stanie przekazywać je dalej. 

Dodatkowo dochodzi tutaj kwestia mniej estetycznego wyglądu paczki. Jednak dla klientów preferujących firmy wykorzystujące rozwiązania zrównoważone, jest to cena warta zachodu.