Teksturowana Łyżeczka Duża do karmienia i masażu.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: ARK
  • Dostępność: * *  (4 szt.)
    Czas realizacji: 24H
  • szt.
  • Cena netto: 23,58 zł 29,00 zł

Teksturowa łyżeczka duża do karmienia i masażu

2w1 trening karmienia + masaż mięśni twarzy

Teksturowa łyżeczka duża do karmienia i masażu

2w1 trening karmienia + masaż mięśni twarzy

Miękka i elastyczna łyżeczka pomagająca w rozwoju aparatu mowy poprzez ćwiczenia prawidłowej techniki karmienia jak również usprawniająca prace mięśni twarzy, policzków  i języka. 

Trening karmienia łyżeczką jako nowy sposób podawania pokarmu jest bardzo ważnym momentem w życiu dziecka. Zmianie ulega przede wszystkim  konsystencja jaką podajemy dziecku. Karmienie łyżeczką bardzo korzystnie wpływa na pracę mięśni twarzy oraz artykulatorów, wiec i na całościowy rozwój aparatu mowy. Dodatkowym atutem jest możliwość wykonania masażu usprawniającego tychże mięśni przy jednoczesny zachowaniu jej funkcji karmienia. 

Proces treningowy u każdego dziecka przebiega w sposób indywidualny, a niekiedy wymaga dłuższego czasu. Powodem tego jest przyzwyczajenie się dziecka do dotychczasowego  sposobu przyjmowania pokarmu- ssania. 

Sposób użycia teksturowej łyżeczki:
Łyżeczkę kierujemy poziomo do jamy ustnej i lekko dociskamy środek języka, by po chwili powoli wysunąć ją z buzi. Spowoduje to, że dziecko zacznie aktywizować  swoje wargi, samodzielnie ściągając pokarm z łyżeczki.  Nie należy wycierać łyżeczki o górną wargę przy jej wyciąganiu. Dopuszczalne jest delikatne przyciśnięcie łyżeczki do górnej wargi dziecka. 
Trzymanie łyżeczki w pozycji pionowej uaktywnia domykanie ust i ogranicza ślinienie. 

Efekty: 
Stosowanie łyżeczki ułatwia naukę karmienia przy jednoczesnym zwiększeniu napięcia mięśniowego warg, policzków i języka. 
Jest niezastąpionym elementem prawidłowego treningu karmienia dzieci. Warto pamiętać, że mięśnie biorące udział w artykulacji, są tymi samymi mięśniami, których używamy w trakcie picia, żucia czy gryzienia. Z tego powodu proces karmienia jest niezwykle istotny w późniejszej  poprawnej pracy narządów  artykulacyjnych dziecka.

usa-flag.jpg Made in USA